Namiot rodzinny

Kemping w namiocie to zabawne i niezapomniane przeżycie dla rodzin. Wakacje na kempingu są idealne do relaksu i spędzania czasu z tymi, których kochasz. Aby zapewnić przyjemny i komfortowy wypad, weź pod uwagę te wskazówki na temat namiotów.

Zawsze używaj deszczu, który zapewnia pełne pokrycie twojego namiotu. Rainfly to plandeka pokrywająca szczyt namiotu w celu poprawy wodoodporności. Wiele modeli namiotów obejmuje deszczówkę zaprojektowaną do zasłaniania okien i drzwi, umożliwiającą ich otwarcie w celu wentylacji bez wpuszczania wody podczas deszczu.

Będziesz także chciał użyć podłogi pod namiotem, aby chronić podłogę przed wodą i brudem, a także ostrych przedmiotów, takich jak kije i skały. Plastikowa plandeka będzie dobrze działać na podłogę, tylko upewnij się, że plandeka ma taki sam kształt jak namiot i jest nieco mniejsza niż podłoga namiotu, aby zapobiec gromadzeniu się wody wokół boków namiotu.

Jeśli kupiłeś nowy namiot lub nie korzystałeś z niego od jakiegoś czasu, powinieneś go ustawić i sprawdzić przed wyjazdem na kemping. Sprawdź wszystkie szwy i przeszycia i upewnij się, że nie brakuje żadnych kołków ani słupków. Raz w roku powinieneś uszczelnić szwy namiotu wysokiej jakości uszczelniaczem szwów i możesz rozważyć spryskanie z zewnątrz hydrofobem, zwłaszcza jeśli był używany podczas deszczu.

Po przybyciu na kemping staraj się wybrać kemping z dobrym, płaskim terenem, na którym rozbijesz swój namiot. Unikaj biwakowania na piaskach lub w miejscach, które mogą być narażone na nagłe powodzie. Zatopione obszary gruntu lub duże zagłębienia nie są dobrym wyborem do ustawienia namiotu, ponieważ obszary te będą zbierać wodę, gdy pada deszcz, prawdopodobnie przemocząc podłogę namiotu.

Użyj specjalnego młotka przeznaczonego do wbijania kołków namiotowych lub młotka, aby zabezpieczyć namiot w ziemi. Solidne słupki aluminiowe są ogólnie najlepszym wyborem ze względu na stabilność i trwałość, szczególnie na żwirowych kempingach wspólnych dla wielu kempingów. Upewnij się, że namiot jest bezpiecznie zakotwiczony, zanim przejdziesz na emeryturę w pierwszą noc podróży i sprawdzaj stawki każdego dnia.

W miesiącach letnich unikaj biwakowania w pobliżu obszarów stojącej wody. Stojąca woda gniazduje na komarach i innych gryzących owadach. Możesz rozważyć schronienie ekranowane, takie jak Coleman Insta-clip Screenhouse, na letni kemping. Osłonięte schronienia zapewniają ochronę przed owadami, a także przed słońcem i deszczem i są idealne do posiłków lub po prostu relaksu i cieszenia się na zewnątrz.

Zawsze zabieraj ze sobą małą miotłę, aby wnętrze namiotu było czyste i wolne od brudu i zanieczyszczeń. Możesz również umieścić mały wycieraczkę lub dywanik przed drzwiami namiotu, abyś ty i twoja rodzina mogli wytrzeć stopy przed wejściem.

Po zakończeniu podróży na kempingu należy usunąć wszelkie zabrudzenia i upewnić się, że namiot jest suchy przed spakowaniem. Użyj specjalnie zaprojektowanego ściągacza do kołków lub małej pętli liny, aby wyciągnąć kołki namiotu i pamiętaj, aby umieścić wszystkie kołki i kij z powrotem w torbach do przechowywania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne