Namioty kempingowe

Więc postanowiłeś pojechać na kemping. Sprawdziłeś kempingi akredytowane przez ACA lub American Camping Association oraz KOA lub Kampgrounds of America. Teraz musisz zdecydować, ile chcesz „zgrubnie”. Czy mieszkasz w kamperze lub wyskakującym kamperze? Być może ciągniesz przyczepę turystyczną. Mówisz, że jest to dla ciebie zbyt „luksusowe”. Jesteś prawdziwym mężczyzną i wszystko czego potrzebujesz to śpiwór i namiot.

Wybór namiotu na kemping to pierwsze zadanie każdej wycieczki na kemping. Jakich warunków pogodowych oczekujesz? Zawsze bądź przygotowany na najgorsze, deszcz, wiatr i zimno. Dostępne są namioty trzysezonowe i czterosezonowe. Namioty czterosezonowe są cięższe niż namioty trzysezonowe. Zwykle mają więcej tyczek niż trzy namioty sezonowe, aby pomóc im wytrzymać wiatr i śnieg. Oczywiście większość z nas to obozowicze przy dobrej pogodzie. Namiot trzysezonowy będzie dla nas odpowiedni. Jaki teraz styl namiotu chcesz?

Jaki styl namiotu może zależeć od tego, ile chcesz zrobić z plecakiem. Jeśli jesteś zwolennikiem paczki, będziesz chciał, aby Twój ładunek był jak najlżejszy. Namiot plandekowy może być dla Ciebie, a jeśli biwakujesz latem, lekki namiot na ciepłe dni może działać.

Jeśli jesteś typem obozowicza, który lubi „ostro jeździć” na podjeździe do bazy, waga namiotu nie będzie dla ciebie problemem. Prawdopodobnie będziesz bardziej zainteresowany tym, ile osób będzie dzieliło Twój namiot. Namiot dla dwóch osób najprawdopodobniej będzie niewygodny dla dwóch dużych dorosłych i całego ich ekwipunku. Osoby z doświadczeniem na kempingu twierdzą, że będziesz chciał poszukać co najmniej 30 stóp kwadratowych powierzchni na osobę. Mówią, że należy podzielić liczbę osób, o których mówi namiot, że jest to pojemność przez 2. Jeśli podróżujesz z małymi dziećmi, zdecydowanie chcesz spojrzeć na większy model namiotu. Będziesz potrzebować dużej powierzchni w swoim namiocie, szczególnie, że możesz doświadczyć niepogody i mieć dzieci w namiocie przez długi czas. Byłoby miło, gdyby mieli miejsce do grania w gry planszowe.

Zanim wydasz ciężko zarobione pieniądze na namiot, idź do sąsiedniego sklepu kempingowego, gdzie możesz zobaczyć rozstawione namioty. Spaceruj po nim. Połóż się w tym. Stań prosto w nim. Upewnij się, że wybrany namiot spełni wszystkie Twoje wymagania biwakowe, zanim dotrzesz na kemping.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne