Strona głównaTurystykaPrzemysł turystyczny

Przemysł turystyczny

Zapierające dech w piersiach naturalne piękno, które leży pośród wysp Fidżi, sprawiło, że wyspa ta jest najczęściej odwiedzanym miejscem błogich ucieczek. Oszałamiające lazurowe wody, które okrążają wyspy, inspirujące rafy koralowe leżące pod czystymi wodami, tropikalne ogrody, które barwią wyspę pięknem, i oczywiście uśmiechnięte przyjazne twarze mieszkańców Fidżi, dzięki którym można natychmiast poczuć dom – wszystkie te niezwykłe cechy wyspy przyczyniły się do rozwoju branży turystycznej na Fidżi, która jest jednym z największych źródeł dochodów.

Przemysł turystyczny na Fidżi rozwijał się pozytywnie w ciągu ostatnich dziesięciu lat i stał się bardzo ważnym źródłem miejsc pracy w tym kraju, a także głównym źródłem dochodów z wymiany walut od 1990 r., Przewyższając w tym czasie eksport cukru. Odwiedzający Fidżi generują około dwadzieścia pięć procent całkowitych wpływów z wymiany walut, a przemysł turystyczny na Fidżi generuje około 17 procent PKB.

W 2003 r. Liczba turystów przybywających do kraju wyniosła łącznie czterysta trzydzieści trzy tysiące tysięcy osiemset turystów, co było wartością wyższą niż w poprzednim roku (397,875 w 2002 r.). Największym rynkiem branży turystycznej na Fidżi jest Australia, która zapewnia około dwadzieścia dziewięć procent turystów. Na liście znajduje się Nowa Zelandia z około osiemnastoma procentami odwiedzających, a także inny znaczący rynek turystyczny, który obejmuje USA (piętnaście procent), Wielką Brytanię (dziesięć procent), Japonię (dziewięć procent), Europę kontynentalną (siedem procent) i Kanadę ( trzy procent).

Sukces branży turystycznej na Fidżi zależy od promowania przyjaznego, czystego i relaksującego środowiska oraz różnych atrakcji przyrodniczych. Jednak niedawny zamach stanu, który ponownie dotknął kraj 5 grudnia 2006 r., Poważnie zaszkodził branży turystycznej na Fidżi; Biuro Odwiedzających Fidżi oświadczyło, że powrót do obecnego zamachu będzie wymagał dużo czasu, ciężkiej pracy i pieniędzy.

Kurorty Fidżi zgłosiły odwołania rezerwacji swoich gości po przejęciu wojsk. Niemniej jednak Biuro Odwiedzających zapewniło turystów, że konflikty polityczne w Suvie są dalekie od słynnych miejsc turystycznych, takich jak Nadi lub Wybrzeże Koralowe, które znajduje się na głównej wyspie Viti Levu, lub te na turystycznych obszarach Taveuni i północnych wysp Vanua Levu.

Pomimo niestabilności politycznej Fidżi, która znacznie wpłynęła na jego przemysł turystyczny, a także na dochód narodowy tego kraju, biuro turystyczne Fidżi jest przekonane, że jego przemysł turystyczny szybko się rozrośnie i wróci na właściwe tory.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne